Brzuchy, brzuszki i brzucholki

Taaaaa temat rzeka… każda ze swoim ma jakiś problem. A to że za duży a to że wystaje lub jakiś taki nieforemny i niewiadomo w co się ubrać.

Prawda jest taka, że od wieków brzuszek były synonimem kobiecości, od wieków najwięksi malarze odwzorowali go jako element piękna kobiety, jej delikatność miękkość.
Patrząc na Wenus z Willendorfu każda z nas tak naprawdę z niedowierzaniem patrzy, że to był kanon piękna i kobiety do niego wzdychały…
Wenus

Więc zacznijmy od podstaw…

Tak naprawdę można wyróżnić 2 rodzaje brzuszków te zaczynające się poniżej talii oraz te z wysoką talią zaczynającą się poniżej linii biustu.

Pierwszy typ brzuszka, to taki zaczynający się tuż pod linią piersi, z boku wygląda jak ciążowy. Najweższa jego część znajduje się pod linią biustu i to waśnie ją powinniśmy eksponować. W dodatku odpowiednia bielizna od razu odejmuje nam 5 kilogramów. Mając ten typ sylwetki musimy pamiętać o zaprzestaniu noszenia workowatych ubrań, w których wygląda się jak wieloryb.
images
Drugi brzuszek to typ, którego najwęższa część zaczyna się nad pępkiem i eksponuje wcięcie w talii.

Henryk-Hayden-akt-kobiety-2011-05-20-530x746

dcaa92aaae32a434

Przykładami namacalnym i realnym jest Marta Grycan, Dorota Wellman, Katarzyna Niezgoda, Magda Gessler. Wszystkie są fantastycznymi i pełnymi energii kobietami akceptującymi swoje ciało. Ponadto tryskają energią i mają więcej powera w życiu niż nie jedna chuda szczapka.
633fec4dc4863eda986c2fe6eaf67985d03be712
Moja córka bardzo lubi oglądać Kuchenne Rewolucje, ja się przyglądam z zaciekawieniem, jak dobrze, osoba z problemami w strefie brzuszka może maskować swoje wady. U Magdy Gesller nie znajdziecie wielkich czarnych worków. Za to mnóstwo koloru, pasteli, kontrastowych zestawień ( ale nie czerń i biel) umiejętnie podkreśla sylwetkę rozcięciami, drapowaniami, puszczonymi luźno szaliczkami, broszkami bądź wisiorami proporcjonalnymi do jej sylwetki.
Ponadto wszystkie kardigany żakiety i płaszczyki nie są zapięte, tylko luźno puszczone przez co przecinają sylwetkę i dzielą ją pionowo na 3 części, dzięki temu wydaje się mniejsza. Ważnym elementem jest to, że są bardzo dobrze dopasowane w ramionach, dzięki temu sylwetka nabiera lekkości.

Innym dość ciekawym dodatkiem jakiego można użyć w celu podkreślenia sylwetki są buty i torebki. Uwaga buty nie na najcieńszej dostępnej szpileczce, bo optycznie nie udźwigną ciężkości ciała, ale dobrze dobrane koturny, słupki czy nawet kolorowe baleriny spowodują nadanie dynamiki zestawowi. Torebka proporcjonalna do sylwetki, im jesteśmy większe i bardziej masywne, tym nasza torebka też powinna być większa. Tragedią jest małe pudełeczko przy masywnej sylwetce, podkreśla tylko ciężkość postaci.

Patrząc na makijażystkę Anię Orłowską, możemy zauważyć także zamiłowanie do biżuterii, naszyjników, broszek wszystkiego co zwróci uwagę na górne partie sylwetki.

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Zazwyczaj bardziej puszyste kobiety mają piękne włosy, odpowiednio wypielęgnowane i lśniące są ozdobą każdej kobiety. Zadbaj o odpowiednio dobrany kolor oraz fryzurę, która będzie pięknie eksponować Twoją twarz. Przy okazji fajnie zadbać o cerę, nauczyć się modelować twarz, aby podkreślać też jej atuty. Patrząc na Adele widzimy piękną i zadbaną kobietę.

Znajdźmy kobiety o podobnych proporcjach jak my i wzorujmy się na nich. Znajdźmy też dobrą krawcową, która będzie umiała dobrze dopasować ubrania do sylwetki. Nic nie wygląda lepiej jak dobrze dopasowane ubranie. W następnym wpisie coś niecoś o fasonach :)

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree