A jak dalej nie wiem jaką mam sylwetke??

1Omówiłam Wam wszystkie typy sylwetek, jednak czasem nie jest proste zdiagnozowanie jaki typ sylwetki mamy.. bo niby biodra większe od ramion, ale nie ma mocnego wcięcia w talii, albo w sumie mamy brzuszek, ale jest też talia.. co wtedy ?

Tak naprawdę w Internecie ciężko jest znaleźć informację na temat badania naszej sylwetki w kontekście miary. Jedna z vlogerek wspomina o pomiarach, jednak zastanowiłam się nad jej kryterium i nie za bardzo mogę się z nimi zgodzić. Według niej, różnica pomiędzy poszczególnymi partiami ciała musi być większa niż 3 cm. I tu powiem szczerze mam problem. Bo o ile różnica pomiędzy poszczególnymi partiami ciała w rozmiarze 32/34 w wielkości 3 cm może jakoś być widoczna, to w rozmiarze 50 wcale się to nie sprawdza.

No i stanęłam w miejscu, nie wiedziałam jak ten temat ruszyć. Ale od czego są moje ukochane książki. Sięgnęłam po “Jak wyglądać sexy” Bradleya Bayou i wszystkie wątpliwości się rozwiały.

A więc do dzieła dziewczyny! Z pomocą przyjdzie nam centymetr krawiecki oraz pomoc przyjaciółki, męża lub innego towarzysza życia oraz kalkulator.

Wykonujemy 4 pomiary:
Sylwetka miara

Ramiona:
Jest to pomiar, który najtrudniej przeprowadzić samemu. Początek centymetra przyłóż do boku jednego z ramienia (w miejscu, w którym jest najszersze) i owiń wokół siebie do miejsca przyłożenia centymetra. Nie może zbyt ciasno przylegać do ciała.

Biust:
Wyprostuj się, a następnie owiń centymetr wokół pleców i piersi. Powinien przechodzić przez miejsce, w którym piersi są najbardziej wypukłe (zazwyczaj będzie to linia przecinająca biust, mniej więcej w połowie jego wysokości). Miarka powinna być naprężona, nie może jednak w żaden sposób odkształcać Twoich piersi. Jeśli poczułaś nacisk, znaczy to że ścisnęłaś za mocno.

Talia:
Owiń centymetr wokół tułowia w miejscu, w którym talia jest najwęższa. Centymetr musi płasko przylegać do Twoich pleców. Z przodu linia pomiaru powinna przebiegać tuż nad pępkiem.

Biodra:
Przyłóż początek centymetra do miejsca poniżej kości biodrowej, tam gdzie twoje biodra są najszersze. Następnie owiń miarkę wokół siebie w taki sposób, aby przebiegała przez największe wypukłości twoich pośladków i przez drugie biodro do początku taśmy krawieckiej. Centymetr musi płasko okalać ciało i nie wbijać się w nie.

No dobra się wzięłyśmy pomierzyłyśmy i oto co nam wyszło:)

- Twoje ramiona są większe od bioder (Figura T i Y)
Obwód ramion lub obwód w biuście powinien być o ponad 5% większy niż obwód w biodrach.
Jeśli obwód Twoich ramion wynosi 90, obwód w biodrach powinien mieć 85,5 cm lub mniej.

- Twoje biodra są większe od ramion (Figura A)
Obwód w biodrach powinien być o ponad 5% większy niż obwód w ramionach lub biuście.
Jeśli obwód Twoich ramion wynosi 90, obwód w biodrach powinien mieć 94,5 cm lub więcej.

- Figura Klepsydry (Figura S, X)
Różnica w obwodzie ramion i obwodzie w biodrach nie przekracza 5%. Twój obwód w pasie jest co najmniej 25% mniejszy niż obwód w biodrach, biuście czy obwód w ramionach.
Jeśli obwód Twoich ramion lub obwód biodrach wynosi 90, obwód w pasie powinien mieć 67,5 cm lub mniej.

- Figura Prostokątna (Figura H, O, E, I)
Różnica w obwodzie ramion i obwodzie w biodrach nie przekracza 5%. Twój obwód w pasie jest co najwyżej 25% mniejszy niż obwód w biodrach, biuście czy obwód w ramionach.

Jeśli obwód Twoich ramion lub obwód biodrach wynosi 90, obwód w pasie powinien mieć 67,5 cm lub więcej.

Myślę, że dla kobiet nie będących w 100% przekonanych do typu swojej figury metoda pomiarów da sporo do myślenia… prowadząc ostatnio szkolenia ze Stylizacji Sylwetki zauważyłam, że większość dziewczyn była zdumiona, że problem ich sylwetki wcale nie leży w wielkości bioder i pupy, tylko mają szersze ramiona i to co przez lata myślały że jest ich mankamentem okazało się atutem! Więc centymetry w łapki i mierzymy :)

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree