Typy Sylwetek czyli Jaką mam figurę ?

Tak jak wspomniałam we wcześniejszym moim wpisie, „Ogólnie o sylwetkach”, który znajdziecie tutaj, wydaje mi się podział zgodny z typologią Moniki Jurczyk czyli naszej polskiej Osy jest mi najbardziej bliski.

wszystkie sylwetki

Wyróżnia ona swoim podziale 9 podstawowych typów sylwetki. Podział oparty na literkach, jest dla mnie milszym niż opierający się na określeniach. Stylistki Trinni i Susannach wprowadziły w swojej nomenklaturze Cegłę i Kręgiel, Natomiast Gok Wan wprowadził Słodką Muffinkę oraz Biuściastą Bogini. Szczerze, nie chciałabym być określana ani jako cegła ani jako słodka muffinka. Na biuściastą bogini mogłabym się zgodzić, tylko biustu tyle nie mam. Wracając do sylwetek, każda z nich opiera się na proporcjach sylwetki.

Sylwetki proporcjonalne to: S i X

 

Sylwetka S – klepsydra, ramiona są szerokości bioder, wcięcie w talii, rozmiar mniejszy niż 38, Sylwetka jest kobieca, ale ma mniejsze krągłości niż u typowej klepsydry.

Sylwetka X – klepsydra, ramiona są szerokości bioder, duże wcięcie w talii oraz rozmiar powyżej 40. Sylwetka jest krągła i kobieca, posiada zarówno biust jak i biodra i pupę. Rozmiarowo jest większa niż 40-tka.

Ubierając te sylwetki, należy zwrócić uwagę na podkreślenie talii strojem. Należy zwrócić uwagę, aby ubrania były dopasowane lecz nie powodujące maksymalnego opięcia sylwetki. W sylwetce typu X, zostaną uwidocznione wszystkie niedoskonałości takie jak wałeczki i fałdeczki.

Sylwetki nieproporcjonalne Y, T, I, O, A

 

Dysproporcje w górze swojego ciała, szerokie ramiona, biodra dość wąskie.

Sylwetka Y – ramiona są szersze niż biodra i pośladki, duży biust.

Sylwetka T - ramiona są szersze niż biodra i pośladki, mały biust.

Aby wyrównać i sharmonizować sylwetkę trzeba nadać krągłości i objętości biodrom. Przy tym powinnyśmy uważać, aby nie powiekszać jeszcze swojego biustu dodatkowymi zdobieniami, żabotami, kieszonkami oraz pagonami na ramionach. Wszelkie ozdoby mogą znajdować się wyłącznie w dole sylwetki. Mogą to być tak obecnie modne wzorzyste spódnice bądź spodnie. Zwróćmy też uwagę na kontrastowe przeszycia, plisy, poziome paski.

 

Dysproporcje w dolnej części ciała

Sylwetka A - bardzo wąskie ramiona często opadające, mały biust, pełne biodra i krągła pupa. Często też mocno zbudowane nogi.

Należy nadać objętości górnej części ciała. Wybieramy spodnie i spódnice w kolorach jednobarwnych, bez przetarć i maskujące dół. Skupiamy się na górze sylwetki. Tutaj możemy stosować zarówno błyszczące materiały jak i wszystkie dostępne zdobienia, aplikacje, kokardy, żaboty, kieszonki, poduszki w ramionach (o ile w danym sezonie są modne).

Dysproporcje w środkowej części ciała

Sylwetka typu O – proporcjonalne jeśli chodzi o szerokość ramion i bioder, jednak również talia jest szeroka i brak w niej wcięcia, brzuszek jest krągły. Większość Pań o tej sylwetce ma fantastyczne nogi!

Nie należy zakrywać brzucha pod wielkimi i niekształtnymi ubraniami. Wielkie nieproporcjonalne t-shirty, marynarki czy olbrzymie swetrzyska spowodują tylko to, że wasza sylwetka będzie wydawała się jeszcze większa. Skup uwagę na swoich pięknych nogach.

Sylwetka Typu H – ramiona i biodra podobnej szerokości, nie ma wcięcia w talii, sylwetka jest krępa, zbita. Jesteś dużą i zazwyczaj wysoką Panią.

Należy skupić się na stworzeniu wrażenia talii, jeśli nie będziesz podkreślać tej części swojego ciała, obserwujący Cię ludzie będą mieli wrażenie męskiego typu sylwetki.I zagubi się cała Twoja kobiecość.

Sylwetka E – mała kobietka. Biodra i ramiona są tej samej szerokości, nie masz wcięcia w talii, ani kobiecych krągłości, jesteś niskiego wzrostu (do 160cm), typowa nastoletnia sylwetka.

Twoja sylwetka jest proporcjonalna, ale bardzo drobna. Brakuje Ci kobiecych zaokrągleń przez brak talii. Podczas wybierania ubrań, powinaś się skupić na elementach wywołujących wrażenie talii, oraz o dodaniu objętości w okolicach biustu i bioder. Ubraniem możesz też pracować nad wydłużeniem sylwetki.

Sylwetka I – bardzo wysoka, powyżej 170, Ramiona i biodra tej samej szerokości, brak wcięcia w talii. Zazwyczaj jesteś bardzo szczupła i koścista.

Wybierając ubrania należy się skupić na stworzeniu wcięcia w talii i dodania sobie kobiecości. Otulaj się materiałami, które będą dodawać objętości.

 

Dziękuję za poświęcony mi czas i zapraszam na następne wpisy.

BErta

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

One Response to Typy Sylwetek czyli Jaką mam figurę ?

  1. dziewczyna mówi:

    Witam, mam 160 cm wzrostu, waga 46 kg. Nie potrafię określić swojego typu figury. Mam mały biust, rozmiar XS. Biodra mniej więcej takie same jak ramiona, może biodra są troszkę mniejsze ( w ramionach mój obwód wynosi ok 87cm). Taiia lekko wcięta, a żebra drobne (58cm w talii, ok 64cm w obwodzie i 60D). Mimo to uważam że powinnam schudnąć. Jaki mogę mieć typ sylwetki? Nie mam możliwości w komentarzu wysłania zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree