Piękne czy brzydkie- fotografie Gracie Hagen

o-hagen-900-4-jpgKiedy pracuję podczas sesji zdjęciowej z fotografem i modelką, mam możliwość się przyjrzenia się jak ważne jest odpowiednie ułożenie sylwetki. Jak wiadomo, celem zdjęć jest przedstawienie postaci w jak najbardziej korzystnym świetle i pozycji.

Gracie Hagen w swoim cyklu zdjęć Iluzja Ciała przestawiła jak ważną sprawą jest ustawienie ciała.

Aby wykonać dobrą fotografię i która wywoła u nas emocje, należy zadbać o szereg czynników. Począwszy od ułożenia modelki i jej oświetlenia poprzez całą stylizację, zgranie fryzury, makijażu i innych detali budujących klimat zdjęcia.

Gracie Hagen jednak przeciwstawiła się przyjętym wzorcom jakie pokazują nam media. Fotografując kobiety i mężczyzn w tym samym świetle, pokazała jak zmienia się sylwetka i jak inaczej ją odbieramy, w różnych ustawieniach ciała

Chciałam pokazać, jak bardzo ułożenie naszego ciała, może wpływać na jego odbiór, bez względu na to jak wyglądamy. Chciałam również otworzyć ludziom oczy na to, jak media wypaczają nasze postrzeganie obrazu ludzkiego ciała” Kontrast, który pokazałam ma pomóc w pozbyciu się nieistniejących problemów w odbiorze własnego ciała, jaki narzucają nam współczesne media” – mówi Gracia Hagen.

na podstawie www.swiatobrazu.pl

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree