Ogólnie o Sylwetkach

sylwetkaPytając się jakiejkolwiek spotkanej kobiety, co w swojej sylwetce lubi, jesteśmy skazani na chwilę milczenia. W kwestii czego w sobie nie lubimy każda z Pań wymieni litanię zaczynając od włosów przemieszczając się poniżej, aż do stóp. Tak naprawdę, mało która kobieta bez chwili zastanowienia potrafi powiedzieć co jest jej atutem.

Wydaje mi się, że problem kompleksów istnieje od zawsze. Cofając się do lat 20-tych poprzedniego stulecia, gdzie modne były sylwetki chłopięce, kiedy to były niezadowolone Panie o kobiecych kształtach. W latach 30-tych nastąpił odwrót i zapanowała moda na sylwetki z mocno podkreśloną talią, kobiece i sexowne, więc znów miały kłopot z bardziej sportowymi sylwetkami.

Na szczęście w chwili obecnej, patrząc na zmieniające się trendy, każda kobieta znajdzie odpowiednią kreację dla siebie. Różnorodność fasonów i krojów powoduje to, że znając nasz typ sylwetki, wiemy czego szukać. Ważne jest to, aby strój pasował i współgrał z naszą sylwetką, kolorystyką, osobowością i stylem życia.

No dobrze, tylko skąd mamy wiedzieć, jaki typ sylwetki mamy?

Wczytując się w książki, poczynając od “Nie mam co na siebie włożyć” Chata Romano,„Twój osobisty stylista” Kendall Farr, poprzez „Jak się nie ubierać” oraz „Księga kobiecych sylwetek” Trinny Woodall i Susannah Constantine, nie zapominając o „Jak wygladać Sexy” Bradleya Bayu i „Jak dobrze wyglądać nago” napisane przez Gok Wana, trafiłam na książkę napisaną o Polkach tj. „Bądź Boska” Moniki Jurczyk.

Wychodząc od najbardziej znanego, klasycznego podziału sylwetek  na 4 tzn. jabłko, gruszka, kielich i klepsydra, styliści tacy jak np. Trinny i Suzannach zmodyfikowali ich ilość do 12 różnych sylwetek. Jednak, nam chyba najbliżej do podziału wprowadzonego przez Monikę Jurczyk, która wprowadziła podział na 9 sylwetek.

Analizując książki, muszę przyznać, że prawie wszyscy styliści zwracają też uwagę na sylwetki nieco bardziej pulchne. W każdej typologii jest uwzględniona sylwetka o mocniejszej budowie i według mnie jest to bardzo dobre, bo wraz ze zmianą nawyków żywieniowych zmieniają się nasze sylwetki. Poza tym, każda kobieta niezależnie od swojego rozmiaru, chce pięknie i sexownie wyglądać.

Nie należy patrzeć na rozmiar ubrań. Nasza sylwetka powiększa się równomiernie kiedy przybieramy na wadze i tak samo chudnie. Nigdy z sylwetki typu klepsydra, przy zmianie naszej wagi nie staniemy się kolumną bądź gruszką.

Wiadomości dotyczące sylwetek, znajdziecie w kolejnych częściach poświęconych stylizacji. Dziękuję za poświęcony mi czas i zapraszam na następne wpisy.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree