Sukienka na studniówkę 2013/2014

Wiem, że powoli dziewczyny szykują kreacje na Bal Studniówkowy. Sama swego czasu chodziłam po sklepach przeglądając sukienki, bo przecież musi być inna niż wszystkie, niepowtarzalna, tak aby żadna inna dziewczyna nie miała podobnej.

W tej chwili obecność wielu sklepów internetowych bardzo upraszcza nam sprawę doboru sukienki. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierając i kupując upatrzony ciuch, dokładnie zmierzyć swoją sylwetkę. Najlepiej jeśli nam pomoże w tym druga osoba, mama bądź przyjaciółka. Nie chcemy przecież, aby sukienka była za szeroka lub co gorsze za wąska. Kreacja ma być dopasowana, lecz nie opinająca naszej sylwetki. Musimy też wziąć pod uwagę walory czysto użytkowe, mamy w niej tańczyć, śpiewać i czuć się komfortowo, a nie martwić się, czy za chwilę pęknie nam zamek.

Odnosząc się do kwestii długości sukienki, jest to zazwyczaj nasz pierwszy bal, wypada wyglądać elegancko. Długość mini, zakrywająca ledwo naszą pupę jest na inną imprezę (dyskoteka, bądź sylwester). Najlepszymi sukienkami będą: elegancka o długości przed i za kolano, albo suknie długie.

Musimy zwrócić uwagę na to co sukienka robi z naszym ciałem. Czy zakrywa mankamenty i podkreśla atuty. Wybierając sukienkę możemy po raz pierwszy w życiu zwrócić na to uwagę i przestać się chować za workowatymi, bezkształtnymi strojami i pokazać swoją kobiecość. Nie mylić z epatowaniem seksualnością i zbyt wyciętymi dekoltami.

Co do koloru, w zależności od typu urody możemy poszaleć. Nie ma już czasów gdzie chodziło się na studniówki w białej bluzce i czarnej spódnicy. W chwili obecnej nadal utrzymuje się tendencja czerni, jednak będzie ją miało na sobie prawdopodobnie 80% dziewczyn. Jeśli zdecydujesz się na kolor, na pewno eleganckim rozwiązaniem będzie butelkowa zieleń, głębokie bordo, ciemna śliwka bądź granat.

Jeśli jednak postanowiłaś, że sukienka ma być czarna, możesz do niej dobrać kolorowe dodatki. Buty w kolorze modnego kobaltu, bądź bordo. Dodatki w zależności od typu sukienki (np. eleganckie kolczyki) ożywią górę kreacji, dodadzą wdzięku i rozbiją smutność i powagę koloru czarnego.

 Zdjęcia Zalando, Vanity Fair

Otagowany , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree