Zmarszczki

zmarszczkiPrzeszukując niezliczone ilości blogów, forów dyskusyjnych oraz filmików na Youtube i szukając różnych sposobów na zatrzymanie młodości naszej skóry natknęłam się na wpis poświęcony zmarszczkom.

Powstawanie zmarszczek to długotrwały proces, który rozpoczyna się od chwili narodzin. Przez lata dzieciństwa i nastoletni wiek mamy z nimi spokój … skóra się właściwie regeneruje … ale po 20 roku życia pomalutku traci sprężystość, elastyczność (słabną włókna kolagenu i elastyny), słabną możliwości zatrzymywania wody przez skórę, przez co łatwiej ulega odwodnieniu, następuje wolniejsza regeneracja.

Z upływem lat, około 25-30 roku życia, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Najpierw powstają pomiędzy nosem a ustami, oraz na czole i w okolicach oczu.

W języku polskim, pod pojęciem “zmarszczka” kryją się wszystkie ich odmiany, gdy język angielski definiuje 5 różnych rodzajów zmarszczek:

zmarszczki

1) Fine line – są to najszybciej pojawiające się zmarszczki, znajdujące się na najwyższym poziomie skóry. Zmarszczki te mogą również powstać w chwili gdy w naszej skórze brakuje wilgoci.

2) Fine lines – powstają w miejscach, gdzie skóra najintensywniej pracuje, w okolicach oczu oraz w załamaniach skóry. W trakcie postępującego procesu pozbawiania skóry wilgoci, kalogenu oraz elastyny, poprzez wolniejszą regenerację naszej skóry … zmarszczki te pogłębiają się i przechodzą do kolejnej fazy.

3) Wrinkle – to pogłębione zmarszczki Fine Lines, dochodzące do głębszych partii skóry. Aby zniwelować taką zmarszczkę, potrzebujemy równolegle różnych zabiegów regenerujących. Tego typu zmarszczki są możliwe do usunięcia poprzez aktywizację komórek do większej pracy. Można to osiągnąć przez podawane w kremach bądź serum witaminy C oraz E (walczące z wolnymi rodnikami).

4) Fold – kolejny etap pogłębienia zmarszczek typu wrinkle. Powstają zazwyczaj w miejscu intensywnego zgięcia skóry, np zmarszczki w okolicach bruzd nosowo-wargowych. Aby wygładzić te zmarszczki należy korzystać z preparatów mających na celu zwalczanie wolnych rodników w skórze oraz utrzymywanie właściwego nawilżenia komórek.

5) Frownies – zmarszczki powstające pomiędzy brwiami zwane lwimi. Już w młodym wieku potrafią być głębokie. Wiem z autopsji, że niestety trudno nad czołem zapanować.

Zmarszczki wokół oczu oraz lwie mogą również powstawać w sytuacji błędnie skorygowanej wady wzroku lub z braku noszenia okularów. Skupiamy wówczas wzrok na jakimś elemencie, aby go prawidłowo odczytać i niestety mrużymy oczy. Osoby, które często jeżdżą na nartach, bądź lubią długie zimowe spacery po białym puchu, powinny pamiętać o używaniu okularów przeciwsłonecznych.

Malując makijaże ślubne, bardzo często spotykam się z pytaniem: kiedy zacząć przeciwdziałać zmarszczkom ? Tak naprawdę zacząć należy jak najwcześniej nawet w wieku nastoletnim, od odpowiedniego kremu do twarzy oraz preparatów zmywających i kremu pod oczy.

Kosmetyki pielęgnacyjne mogą być najprostsze w składzie: krem nawilżający oraz żel pod oczy ze świetlikiem. Chodzi o to, aby nauczyć się i wprowadzić w nawyk pielęgnację twarzy i szyi. Oczywiście w miarę upływu lat zmieniamy kremy i wprowadzamy składniki, które w sposób bardziej efektywny pielęgnują i regenerują skórę.

Odnośnie makijażu ślubnego. Niestety – nad czym zawsze ubolewam, część dziewczyn ma do czynienia po raz pierwszy z kremem pod oczy. Dziewczyny (do mężczyzn również !): oczy oprócz szyi i dłoni są pierwszymi partiami skóry starzejącymi się najszybciej, więc o skórę tej partii twarzy powinniśmy w pierwszej kolejności się zatroszczyć. Zacząć używać pod codzienny makijaż jakikolwiek, lekki, bardziej regenerujący, odżywczy, ale oby ten produkt był obecny w codziennych zabiegach i właściwie pielęgnował skórę.

O przeciwdziałaniu zmarszczkom, o pielęgnacji, nawilżaniu oraz skórze wokół oczu już niedługo. Pokażę wam również moje kosmetyki, których codziennie używam.

Pozdrawiam Cieplutko Berta :)

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree