Na przekór zmarszczkom

2Na początek kilka słów o nawilżaniu, czyli o tym jak przeciwdziałać powstawaniu nowych płytkich zmarszczek.

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przez skórę tracimy około pół litra wody dziennie. Najszybciej, ze względu na wielkość powierzchni, paruje woda znajdująca się w skórze. Cera wygląda wówczas na szarą i zmęczoną, widać na niej oznaki przemęczenia i szybciej staje się mniej elastyczna i podatna na odkształcenia.

Preparaty zatrzymujące wilgoć w skórze mają w swoim składzie elementy zatrzymujące wodę na powierzchni naskórka. Najbardziej popularne to kwas hialuronowy, gliceryna lub mocznik, czyli substancje w sposób naturalny występujące w skórze.

Do drugiej grupy składników należą substancje utrudniające oddawanie wody z naskórka i przeciwdziałające wyparowywaniu jej. Są to np olejki, woski i estry kwasów tłuszczowych. Wchodzą w skład kosmetyków, które odtwarzają prawidłowe struktury skóry. Na skutek niedostatecznej wilgoci w komórkach, produkowana jest mniejsza ilość kolagenu co powoduje mniejszą elastyczność i sprężystość. Są jednak kosmetyki, które posiadają opatentowane składniki wiążące wilgoć w skórze jak np. matryca hydrolipidowa w kosmetykach marki Artistry.

Wiele kobiet zastanawia się kiedy zmienić zwykły krem nawilżający na coś mocniejszego. Zazwyczaj koło trzydziestki nasza skóra naturalnie nie regeneruje się tak szybko i należy pomału zmieniać kosmetyki stricte nawilżające na bardziej odżywcze i pomagające w naturalny sposób wspomagać regenerację komórek.

Najważniejszą kwestią jest wprowadzenie pielęgnacji regenerującej przed pojawieniem się pierwszych wyraźniejszych zmarszczek. Zmarszczki będą mniej wyraźne i pojawią się później. I tylko w ten sposób możemy przedłużyć młody wygląd naszej skóry.

Panowie … to już inna kwestia. Dla nich zastosowanie kremu nawilżającego zazwyczaj graniczy z cudem :P Jednak istnieje coraz większa grupa mężczyzn, która przekonuje się do stosowania kosmetyków nawilżających bądź odżywczych. Chcą być zadbani mimo, że nie od razu metroseksualni.
Dla Panów powstały oddzielne linie produktów, w dostosowanej graficznie szacie kolorystycznej, oraz uwzględniające potrzeby typowo męskiej skóry.

Oczywiście Panom także polecam kremy regenerująco – odżywcze, z prostego powodu: panowie się golą i jest naruszana wierzchnia warstwa naskórka. Jeśli do kompletu używamy wody po goleniu zawierającej alkohol przesuszamy ją, czyli w okresie kilku dziesięcioleci w sposób mechaniczny skóra pozbawiana jest wilgoci.

Związki zatrzymujące wodę w skórze to między innymi olejki. Istnieje wiele różnorakich grup olejków, które można stosować do ciała i do włosów. Są też olejki przeznaczone do skóry twarzy. Olejek mężczyzna może stosować sam wedle własnych potrzeb lub dodać go do emulsji nawilżającej lub kremu łagodzącego. Olejki nie tylko doskonale nawilżają skórę, ale także pomagają zachować jej odpowiednie nawilżenie na dłużej.

Oczywiście oprócz stosowania kremów nawilżających, odżywczych należy dostarczać wodę do organizmu poprzez spożywanie jej. Wówczas jest możliwość szybszego oczyszczenia z toksyn i dostatecznego nawilżenia całego organizmu. Pamiętajmy również, że zarówno kawa jak i mocna herbata mają efekt odwadniający.

Szerzej o olejkach oraz przeciwdziałaniu tworzenia się głębszych zmarszczek oraz sposobu niwelowania ich opowiem w najbliższym czasie.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree