3 kroki do szczęścia skóry

Było o kremach, teraz o pielęgnacji uzupełniającej.

Podstawy podstaw pielęgnacji

Często przeżywam chwilę grozy, jak przychodzę na makijaż do dziewczyny takiej jak dzisiaj śliczna, młoda i urocza, podchodzę do jej twarzy, biorę wacik nasączony tonikiem i ręce mi opadają. Pod wacikiem aż trzeszczy… tak sucho.

Wiem, nasza skóra jest teraz narażona na złe warunki atmosferyczne, kaloryfery i klimatyzację. I nie jest jej komfortowo. Jednak wykonując makijaż w lecie na wesele, makijaż wieczorowy lub makijaż ślubny spotykam się z podobnym problemem. Więc jak temu zaradzić ?

Po pierwsze nawilżać od wewnątrz i zewnątrz. Pić wodę a nie tylko herbatę lub kawę.. to podstawa.. bez tego się nie da.

Pielęgnacja uzupełniająca

Drugą bardzo ważną sprawą jest pielęgnacja uzupełniająca, składa się z:
1. Maseczki oczyszczającej, ma ona na celu usunięcie ze skóry nadmiaru sebum
2. Peeling uwolni nas od sterty komórek, które dawno przeżyły swoją świetność
3. Maseczki nawilżającej /odżywczej

I teraz po kolei…

Maseczka Oczyszczająca

Spowoduje, że będziemy się mniej błyszczały, nasza skóra będzie dłużej świeża i matowa, ale nie można z nią przesadzać, przy cerach tłustych 2 razy w tygodniu i będzie super, im mamy bardziej suchą cerę tym rzadziej robimy tą maseczkę, ale robimy

Peeling

Zawsze pytam czy w domku jest prysznic czy wanna… jeśli jest wanna jest rewelacyjnie.. możemy wygodnie się ułożyć, rozkoszujemy się w kąpieli z 5-10 minut w dosyć ciepłej wodzie, tak aby rozpulchnić naszą skórę. Nakładamy peeling na rączki i delikatnie! miejsce przy miejscu masujemy kółeczkami, potem delikatnie ruchami pionowymi.

Najważniejsze jest, aby wykonać peeling całej twarzy, łącznie z bokami i zejść do szyi. Fajnie jakby ten peeling trwał około 5-7 minut. oczywiście w międzyczasie dokładamy partiami produkt.

Nooo i na tak wypeelingowaną twarz kładziemy …

Maseczka Nawilżająca.

Wtedy wchłonie się głębiej, bo nie będzie przedzierała się przez 100 warstw martwego naskórka. I to co najważniejsze !!! peeling i maseczka oczyszczająca nie może być nakładana w tym samym dniu. Spowoduje to, że nasza skora będzie pozbawiona warstwy ochronnej z sebum oraz z martwego naskórka. Co przy obecnych mrozach za oknem, lub upałach w lecie może wywołać podrażnienia. Więc róbmy na zmianę, oba te produkty.. po każdym jednak możemy użyć maseczki nawilżającej. Nawilżenia nigdy dosyć…

Makijaż niezależnie od typu, dzienny, wieczorowy czy ślubny będzie o wiele ładniej wyglądał na skórze gładkiej i równej niż pokrytej skórkami lub szorstkiej. Panny młode wymagają od wizażystek dużej dbałości o detale, pięknego makijażu oka, równo położonego podkładu, tzn. cienko, delikatnie i niewidocznie.. im więcej jest niespodzianek na skórze tym ten podkład się bardziej nierówno układa… niestety mimo kunsztu, lat praktyki, kursów z tym jednym jest nam najtrudniej sobie poradzić. Więc dziewczyny nawilżamy, oczyszczamy i zrywamy… aby nie tylko w dniu ślubu wyglądać olśniewająco, ale za 10 lat być nadal piękne.

Rodzaje peelingów

Co do peelingów istnieje kilka rodzajów: ogólnie dzielą się na grubo i drobnoziarniste oraz enzymatyczne. Grubo i drobnoziarniste zdzierają mechanicznie naskórek, enzymatyczne nakłada się jak maseczkę i zmywa również jak maseczkę. Ten peeling działa za pomocą enzymów, które rozpuszczają naskórek i przez to jest wyjątkowo delikatny. Polecam go szczególnie do skór wrażliwych lub z tendencją do pękających naczynek.

Peelingi drobno i grubo- ziarniste: ja polecam drobno, nie mając wyczucia w paluszkach gruboziarnistymi możemy podrażnić sobie bardziej skórę i narobić więcej szkody niż pożytku.

Bywają także produkty łączone takie jak peeling Artistry, który ja używam, zawierający 2 typy cząstek jojoby z których jedna część może działać mechanicznie, poprzez masowanie skóry, a gdy mamy wrażliwą skórę nakładamy go na twarz i działa sobie sam, my tylko zmywamy po kilku minutach. Drugą ważną rzeczą w peeleingach są drobiny ścierające.

W peelingu Artistry są to kuleczki, wiadomo kuleczką nie uszkodzi się naskórka, bo nie ma ostrych krawędzi.. ale biorąc peeling w którym drobiny ścierające pochodzą z orzechów.. orzech jest łamany najpierw na pół, gdzie ma 2 ostre krawędzie potem na drobniej, drobniej aż dochodzimy do malutkiej cząstki, która jest naszpikowana ostrymi krawędziami, więc dlatego zachęcam do wykonywania peelingu w wannie przy rozpulchnionej skórze, nie będzie ona taka podrażniona, przy użyciu tego typu produktu.

Więc gooorąco zachęcam do pielęgnacji skóry… bo o ile ubraniem możemy zatuszować swoje mankamenty, to na twarzy widać wszystko nieprzespane noce, papierosy, nocne wypady na miasto.. a chcemy jak najdłużej czuć się piękne…

A ciąg dalszy będzie wkrótce….

Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree