Piękna skóra pod makijaż cz.I

Makijaż ślubny. Każda z malowanych przeze mnie kobiet chce wyglądać pięknie i wyjątkowo w tym jednym z najważniejszych dni w życiu. Powszechnie spotykam się jednak z przekonaniem, że jednorazowa wizyta u kosmetyczki i nałożenie maseczki kolagenowej zdziała cuda. Niestety nie. Pielęgnacja powinna być całościowa, kompleksowa oraz prosto mówiąc, musi stanowić nieodłączny element naszego życia.

Pielęgnacja skóry to nie jest jednorazowy akt położenia kosmetyków pielęgnacyjnych, które w ciągu tego jednego, wyjątkowego dnia pomogą wam wyglądać pięknie. Pielęgnacja to ciągły rytualny proces, który pomoże skórze wyglądać pięknie. Zatem – jaki zachować cykl aby w dniu ślubu wyglądać perfekcyjnie?

Zacznijmy od dwóch tygodni wcześniej, jeśli nasz budżet nie przewiduje wizyty u kosmetyczki, możemy wspomóc naszą skóre domowymi sposobami. Jeśli myślisz o kosmetyczce i masz na nią odłożone fundusze to proszę o jedno – niech to będzie sprawdzony fachowiec, najlepiej polecony przez inną osobę. Na te kilkanaście dni przed ślubem można naprawdę narobić niezłego bałaganu nieprofesjonalnym zabiegiem.

Przy cerze tłustej/mieszanej

2 razy w tygodniu peeling (poniedziałek, czwartek). Po peelingu maseczka nawilżająca lub serum odżywcze.

2 razy w tygodniu maseczka oczyszczająca (wtorek, piątek wieczór). Po maseczce oczyszczającej także maseczka nawilżająca.

Przy cerze suchej

Peeling enzymatyczny raz w tygodniu (czwartek). Maseczka nawilżająca i serum codziennie. Maseczka oczyszczająca (piątek po południu)

Dlaczego tego typu zabiegów nie da się zrobić w ciągu jednego dnia?

Peeling zdziera martwy naskórek, przez co skóra pozbawiona jest warstw ochronnych. Rozróźniamy peelingi enzymatyczne i peelingi mechaniczne. Peeling enzymatyczny nakładamy na twarz tak jak maseczkę, on rozpuszcza swoimi związkami martwy naskórek, który potem usuwamy. Peelingi mechaniczne polecam tylko i wyłącznie z kuleczkami jako środkami trącymi. Żadnych orzechów czy pestek. Przełamany orzech ma ostre krawędzie. Ilość ostrych krawędzi wzrasta wprost proporcjonalnie do stopnia rozdrobnienia, więc peeling tego typu po prostu posiada wielką ilość ostrych krawędzi, które po prostu kaleczą skórę ! Po co ją kaleczyć czy robić mikrourazy? Kuleczki są okrągłe więc nie kaleczą.
CDN

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree