Procesy w skórze – godzina po godzinie

Niedawno, wpadło mi w ręce pismo apteczne pt. „Moda na zdrowie”, a w nim coś o czym dawno myślałam żeby napisać.
W czasie moich szkoleń internetowych ciągle zwracam uwagę na wieczorne oczyszczanie skóry twarzy, aby była pozbawiona makijażu i zanieczyszczeń w czasie snu. Dobrze oczyszczona skóra z nałożonym kremem na noc uda się razem z Tobą na spoczynek, podczas którego zachodzą kluczowe procesy regeneracyjne.
„Moda na zdrowie”, podaje schemat wieczornej i nocnej regeneracji skóry. Proponuję – przyjrzyjmy się temu.
Około godziny 1.00 w nocy zaczyna się odnowa, a między 1.00 i 2.00 skóra intensywnie się oczyszcza jednocześnie podlegając procesom przyswajania składników odżywczych. Właśnie teraz zachodzą jedne z najważniejszych zmian na twarzy. W tym czasie położony dobry krem wchłania się w głąb tkanki skórnej i zachodzą procesy odnowy. Około godziny 3.00 rośnie ciśnienie oraz temperatura i zachodzą procesy odpowiedzialne za wzrost elastyczności tkanek. 4.00 -5.00 nad ranem to wzrost poziomu hormonu wzrostu i skóra intensywnie się regeneruje. Około godziny 5.00 wzrasta poziom kortyzolu we krwi – hormonu odpowiedzialnego za zahamowanie procesów zapalnych, następuje gojenie mikro ranek i przygaszanie mikro miejsc zmienionych zapalnie. Całe nocne życie skóry kończy się o 7.00 rano, pora wstać.

Tak więc, sam sen jego jakość jest ważny w odnowie i regeneracji skóry, to jeszcze warte jest uwagi to, że składniki odżywcze z kremów wchłaniają się progresywnie. Zastanów się, co Twoja skóra twarzy wchłania i jakim sposobem ma pięknie wyglądać, po nocy przebalowanej w pubie i po zmytym pospiesznie (niedokładnie) makijażu ?

Wiem, wiem zaraz pomyślisz sobie: ta Berta jest jakaś nie tego?, to mam nie chodzić do barów i na imprezy ? Rozrywka też jest dla ludzi, sama mam do niej słabość, lubię rozrywkę ! Mądre kobiety przy łóżku mają położone chusteczki do zmywania makijażu, używają ich, aby twarz nie wchłonęła wszystkiego co fruwało w atmosferze barowej.

A po wstaniu ? Po wstaniu zafunduj twarzy porządne oczyszczanie preparatem oczyszczającym aby usunąć nagromadzone toksyny. Równie ważna jest maseczka nawilżająca. Nie chciała bym aby było to źle odebrane, ale jestem zachwycona nową serią pielęgnacyjną Beauty Cycle, szczególnie zestawem nawilżającym.
Polecam każdemu !

Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree