Zacznijmy od podstaw pielęgnacji.

Wiele z nas uważa, że dobry podkład lub podkład bardzo mocno kryjący załatwi całą sprawę pielęgnacji – przecież, myślisz sobie, wszystko przykryje. Niestety tak nie jest. Podkład potrafi dużo zamaskować, lecz nie wypielęgnuje skóry, do tego służą preparaty pielęgnujące.

W kremach, serum czy emulsjach jest bogactwo witamin, mikroelementów i opatentowanych związków, które wnikając w skórę, powodują ochronę przed wolnymi rodnikami, zapobiegają starzeniu się skóry, ochraniają przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.

Pielęgnację skóry zaczynać należy już od wieku dziecięcego, na początku niech to będzie krem nawilżający. Ochroni buzię przed pierzchnięciem – słońce i wiatr mają bardzo silny wpływ na skórę.
W wieku nastoletnim wkraczamy, jeśli oczywiście istnieje potrzeba, w serie normalizujące. Uspokoją twarz, nastąpi szybsze wygojenie mikro ranek (skóra trądzikowa) i spowodują szybsze znikanie zaczerwienień. Na skórę nastoletnią trzeba mieć naprawdę baczną uwagę ! Nie można jej przekręcić w drugą stronę, czyli przesuszyć. Niejednokrotnie, malując twarze młodych klientek, spotykam się z przesuszoną skórą w cerze tłustej. Co więc zrobić? – jedna rada: nie przesuszać i nawilżać (!!!) Skóra tłusta nie znaczy nawilżona, maseczka nawilżająca spełni tutaj fantastycznie swoją rolę.

Maseczki w cerach tłustych i mieszanych mają ogromne zadanie do wykonania. Zbierają nadmiar sebum (swoistej ?powłoki? wytwarzanej przez skórę) – maseczki oczyszczające, oraz usuwają martwy naskórek – peeling. Maseczka nawilżająca spowoduje, że skóra będzie dobrze nawilżona, miękka i delikatna w dotyku, nie wspominając, iż maseczka taka powoduje opóźnienie procesu starzenia się skóry.O ile przy cerach tłustych maseczki oczyszczające i peeling można używać w miarę systematycznie i często 2, 3 razy w tygodniu i 1, 2 razy w tygodniu maseczkę nawilżającą, to cera sucha powinna być traktowana zdecydowanie delikatniej.

Przy cerze suchej kosmetyki pielęgnujące nawilżają, koją i pielęgnują skórę, przynajmniej takie właściwości mieć powinny. Dla tej cery stosuj raczej maseczki nawilżające niż oczyszczające. Dobre kremy nawilżające muszą mieć w składzie składniki utrzymujące długi czas wilgoć w skórze, wiążące ją wewnątrz (hialuronian). Powinny zawierać składniki, które przyczynią się do szybszej regeneracji naskórka. W takiej cerze szybciej sięgaj po pielęgnację bardziej radykalną, mocniejszą. Cera ta jest pozbawiona osłony przed negatywnymi wolnymi rodnikami i znacznie szybciej się starzeje. Wcześniej wprowadź serum i maseczki bardziej odżywcze. Pamiętaj jednak o tym, że serum nie zastąpi kremu do twarzy, nie zawiera w składzie filtrów SPF. Dobre serum powinno mieć bogactwo witamin i substancji silnie regenerujących naskórek. Te elementy warto wprowadzać do naszej skóry około 30 roku życia. Oczywiście granica ta jest umowna, jeśli czujesz, że Twoja skóra jest pozbawiona wigoru możesz sięgnąć po serum jako zastrzyk energii 2 razy do roku: na wiosnę oraz jesienią.

Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree